Succesorul MafiaCreator a sosit.
CREAZĂ-MI PROPRIUL JOC!

Login proprietar de joc

Uitat? Logare
MafiaCreator.ro
23.329
246.701
1

MijnMaffia.nl
202.057
1.129.876
48
MaMafia.fr
57.905
411.628
47
MojeMafie.cz
27.951
280.947
43
MeineMafia.de
74.915
401.170
28
MafiaCreator.com
74.222
242.205
3
MojaMafia.pl
54.657
369.890
2
MafyaKur.com
50.420
317.655
0
MinMaffia.se
15.064
60.912
0
MoyaMafia.ru
2.827
5.279
0
MinMafia.no
6.707
30.395
0
MiMafia.com
12.733
37.332
0

Idei!

Denis4 - 07 | 00:10 

viata-de-mafiot
3.487 membri
0.In momentul de fata exista optiunea sa setezi ca jucatorii sa nu poata ataca pe un jucator care nu a atins in ca rangul x.
Ideea mea este in felul urmator Sa nu mai fie sa nu poti ataca pana la rangul.....x,ci sa poti seta sa nu poti ataca un jucator care eeste intre rangul x si y,de exemplu Nu poti ataca un jucator care este intre rangul discipol si dealer...Dc ar fi buna ideea?Pentru ca sa se poate omora un jucator inactiv care are rangul incepator,dar foarte d multi jucatori se lasa de jocuri din cauza ca sunt omorati,Si in felul asta cu timpul o sa creasca si jucatori pe platforma de jocuri cu mafie...Asa nu vei mai putea omora un jucator care tocmai sa apucat de jocuri,si in felul asta poate prinde si cv experienta inainte de a fii omorat si sa se lase de joc.
1. Imbunatatire control mesaje personale,ar fii o idee buna
ca brigada sau ca administrator cand dai click pe un jucator acolo unde scrie si istorice,editare,reset,bansa fie adaugat si control mesaje,acolo dand click sa vezi toate mesajele primite si trimise de catre acel player,si sa fie asezate gen conversatie asa cum este pe telefoanele moderne P.S Aceasta imbunatatire ar usura viata multora propietari si brigadieri
2. Sa poti cumpara viata de la Propiul spital.
3.Un administrator sa poata administra obiecte individual adica sa poata pune la ce obiect vrea sa se poata juca fara propietar sau nu,de exemplu la toate obiectele sa se poata juca in cazul unui cazino,lua viata in cazul unui spital....si la fabrica de munitie sa poti cumpara doar cu propietar.
4.In momentul in care transporti o masina sau o vinzi pe piata, acea comfirmare Ai plasat Mercedes Limuzina la prețul de 356.789 RON pe piață sa ti-o arate deasupra garajului ,este mult mai practic in cazul in care vanzatorul doreste sa puna mai multe masini.
5.propietarul sa poata seta la casa de actiuni niste preturi ,din panoul de administrare,si in afara acelor preturi sistemul sa nu permita cumpararea de sau vanzarea obiectului.
6,sa se poate pune automat o recompensa pentru o masina furata,si recompensa sa intre automat in jucator in cont in momentul in care fura masina.
7.Jucatorii unei familii sa poata dona credite familiei,si acele credite sa poata fii folosite pentru a cumpara protectie la familie,si in timpul in care este acea protectie familia sa nu poata ataca sai sa fie atacata.
8.Daca vad ca nu se gandeste nimeni sa scoata acceptul donatiei macar sa faca ceva pentru a ajuta administratorii sa mai puna bani pe jucatori pentru a se putea fura,ca de exemplu Sa fie o OPTIUNE editare in grup in care poti selecta jucatorii inactivi care mai auu foarte putini bani pe ei,si sa-i editezi pe toti jucatorii selectati in acelasi timp cu o suma de bani,si na ca sa nu se strice jocul cu un singur click cum ziceti voi sa fie o suma maxim de vreo 500.000 sau cv de genul.....
Sper sa fie date mai departe ideile si sa se gandeasca sa ne mai usureze si noua munca.

Ultima dată schimbat cu Denis pe 2013-07-11 11:54 PM.

deealove11 - 07 | 23:55 

mafia2fun
6 membri
utile si folositoare

Gambino12 - 07 | 16:46 

GambinoFamily
6 membri
Chestia cu limita de pret la casa de actiuni, nu te supara, dar e o mare tampenie. Cum sa faci asa ceva? Jocul evolueaza si odata cu el si veniturile jucatorilor. Daca la inceputul rundei merge sa pui un pret maxim de sa zicem 100 milioane / proprietate, ce faci dupa cateva saptamani cand venitul unui jucator e de sute sau chiar miliarde pe ora? Cine mai vinde proprietati in cazul asta?
Si 500.000 donatie maxima? Iar te tii de glume proaste? Cine se mai oboseste sa faca delicte (mai ales de cand cu porcaria asta cu energia) fara "poturi de miloane sau zeci de milioane/delict?
Of, of, ca tare rupti de realitate mai suntem unii.

deealove12 - 07 | 19:48 

mafia2fun
6 membri
Gambino a scris:
Chestia cu limita de pret la casa de actiuni, nu te supara, dar e o mare tampenie. Cum sa faci asa ceva? Jocul evolueaza si odata cu el si veniturile jucatorilor. Daca la inceputul rundei merge sa pui un pret maxim de sa zicem 100 milioane / proprietate, ce faci dupa cateva saptamani cand venitul unui jucator e de sute sau chiar miliarde pe ora? Cine mai vinde proprietati in cazul asta?
Si 500.000 donatie maxima? Iar te tii de glume proaste? Cine se mai oboseste sa faca delicte (mai ales de cand cu porcaria asta cu energia) fara "poturi de miloane sau zeci de milioane/delict?

rupt de realitate esti u cred....logic ca odata ce cresc veniturile jucatorilor poti si u modifica pretul la casa...iar cu poturile mari la delicte..apoi va plangety ca nu sunt jucatori.. poi cum sa fie daca la cateva zile de la reset primi jucatori in clasament au deja un avans exagerat..invatati sa balansati jocul.. nu doar sa va plangeti

Ultima dată schimbat cu deealove pe 2013-07-12 7:53 PM.

Gambino14 - 07 | 15:10 

GambinoFamily
6 membri
Deealove a scris:
[quote=Gambino]Chestia cu limita de pret la casa de actiuni, nu te supara, dar e o mare tampenie. Cum sa faci asa ceva? Jocul evolueaza si odata cu el si veniturile jucatorilor. Daca la inceputul rundei merge sa pui un pret maxim de sa zicem 100 milioane / proprietate, ce faci dupa cateva saptamani cand venitul unui jucator e de sute sau chiar miliarde pe ora? Cine mai vinde proprietati in cazul asta?

rupt de realitate esti u cred....logic ca odata ce cresc veniturile jucatorilor poti si u modifica pretul la casa...iar cu poturile mari la delicte..apoi va plangety ca nu sunt jucatori.. poi cum sa fie daca la cateva zile de la reset primi jucatori in clasament au deja un avans exagerat..invatati sa balansati jocul.. nu doar sa va plangeti[/quote]

Esti pe din-afara rau de tot, fetito. Experientza si timpul ( s-au incercat de-a lungul timpului diferite variante si setari de joc) au demonstrat ca jucatorii sunt mai atrasi de sume si venituri mari. Nu au rabdare sa joace pe sume mici. Si sa fim seriosi, asta nu-i CS. Nu e un joc asa activ, cum le place multora (in special tineretului ca la urma urmei ei reprezinta totalitatea jucatorilor...n-am auzit sa fie si pensionari pe-aici).
Si ce daca unii au avans mare in timp scurt? Cine joaca si nu intra din an in pasti doar sa-si mai prelungeasca protectia si a mai invarti o data de roata aia, nu are de ce sa-si faca griji pentru asa ceva. Atata timp cat esti jucator activ si serios (nu jigodie), nu numai ca esti primit, dar esti chiar invitat intr-o familie mai mare. Nu scrie nicaieri ca esti obligat sa-ti intemeiezi propria familie. La urma urmei, e mai placut jocul cu familii mai putine dar cu membri mai multi, decat cu 14k de familii cu 1-2 membri.
Cat despre preturile alea, ce rost are sa le mai administreze proprietarul tot timpul? Daca tot e sa le modifici mereu, odata cu evolutia jocului, le pui in regulamentul intern al jocului si ai rezolvat problema. Macar acolo mai au acces si alti membri ai brigazii, pe cand la setarile de administrare a jocului nu au are acces decat proprietraul. Si sa fim seriosi. Sunt destule jocuri in care proprietarul e mai mult musafir. Dar asta nu inseamna cu nu poate functiona jocul. Brigada are mai multi membri, nu unul singur-proprietarul.
Prin urmare, draga deea, pe viitor te rog sa gandesti inainte sa vorbesti.

Ultima dată schimbat cu Gambino pe 2013-07-14 3:20 PM.

deealove14 - 07 | 15:21 

mafia2fun
6 membri
Gambino a scris:
[quote=deealove][quote=Gambino]Chestia cu limita de pret la casa de actiuni, nu te supara, dar e o mare tampenie. Cum sa faci asa ceva? Jocul evolueaza si odata cu el si veniturile jucatorilor. Daca la inceputul rundei merge sa pui un pret maxim de sa zicem 100 milioane / proprietate, ce faci dupa cateva saptamani cand venitul unui jucator e de sute sau chiar miliarde pe ora? Cine mai vinde proprietati in cazul asta?

rupt de realitate esti u cred....logic ca odata ce cresc veniturile jucatorilor poti si u modifica pretul la casa...iar cu poturile mari la delicte..apoi va plangety ca nu sunt jucatori.. poi cum sa fie daca la cateva zile de la reset primi jucatori in clasament au deja un avans exagerat..invatati sa balansati jocul.. nu doar sa va plangeti[/quote]

Esti pe din-afara rau de tot, fetito. Experientza si timpul ( s-au incercat de-a lungul timpului diferite variante si setari de joc) au demonstrat ca jucatorii sunt mai atrasi de sume si venituri mari. Nu au rabdare sa joace pe sume mici. Si sa fim seriosi, asta nu-i CS. Nu ai prea multa activitate pe acest joc.
Si ce daca unii au avans mare in timp scurt? Cine joaca si nu intra din an in pasti doar sa-si mai prelungeasca protectia si a mai invarti o data de roata aia, nu are de ce sa-si faca griji pentru asa ceva. Atata timp cat esti jucator activ si serios (nu jigodie), nu numai ca esti primit, dar esti chiar invitat intr-o familie mai mare. Nu scrie nicaieri ca esti obligat sa-ti intemeiezi propria familie. La urma urmei, e mai placut jocul cu familii mai putine dar cu membri mai multi, decat cu 14k de familii cu 1-2 membri.
Cat despre preturile alea, ce rost are sa le mai administreze proprietarul tot timpul? Daca tot e sa le modifici mereu, odata cu evolutia jocului, le pui in regulamentul intern al jocului si ai rezolvat problema. Macar acolo mai au acces si alti membri ai brigazii, pe cand la setarile de administrare a jocului nu au are acces decat proprietraul. Si sa fim seriosi. Sunt destule jocuri in care proprietarul e mai mult musafir. Dar asta nu inseamna cu nu poate functiona jocul. Brigada are mai multi membri, nu unul singur-proprietarul.
Prin urmare, draga deea, pe viitor te rog sa gandesti inainte sa vorbesti.[/quote]

nu stiu cati 15 ani ai dar nu stau sa fac lectii cu tine din pacate ptr u eu chiar gandesc si vorbesc din experienta.. scuzele mele daca tu esty admin doar ptr copii ce joaca si fac woowww cand vad sume mari de bani cred ca ti-am mai spus nu furtul de bani inseamna totul in joc

ps..mai vb cand vei stii sa respecti si numai te crede ass in joc ca mai ai de invatat

Gambino14 - 07 | 15:29 

GambinoFamily
6 membri
Deealove a scris:
[quote=Gambino][quote=deealove][quote=Gambino]Chestia cu limita de pret la casa de actiuni,
nu stiu cati 15 ani ai dar nu stau sa fac lectii cu tine din pacate ptr u eu chiar gandesc si vorbesc din experienta.. scuzele mele daca tu esty admin doar ptr copii ce joaca si fac woowww cand vad sume mari de bani cred ca ti-am mai spus nu furtul de bani inseamna totul in joc

ps..mai vb cand vei stii sa respecti si numai te crede ass in joc ca mai ai de invatat

Nu sunt si nici nu ma cred as. Dar totusi ,atata timp cat faci aluzii de genul asta (ass=cur), nu cred ca esti tu in masura sa vorbesti despre lipsa de respect a altora.
Nu sunt asa vechi pe joc ca unii dintre ce-i ce i-am mai vazut pe aici, pe forum (nu am ani de zile ci doar un an si ceva), dar am destula activitate in joc si minte incat sa pot judeca sau evalua niste treburi. Dupa cum spune-am (dar se pare ca ti-a scapat treaba asta), s-au incercat de-a lungul timpului diferite moduri de joc si pana acum, cel de care vorbe-am eu anterior a dat cele mai bune rezultate.
P.S.: nu ne cunoastem si atata timp cat nu fac anumite presupuneri cu privire la varsta ta, te rog sa te abtii si tu in a-mi presupune varsta.

Ultima dată schimbat cu Gambino pe 2013-07-14 3:43 PM.

Denis14 - 07 | 17:22 

viata-de-mafiot
3.487 membri
Stii ce?am postat aici topicul,sa-mi raspunda un admin ,ai vreo parere? pastreazo

Darius14 - 07 | 18:04 

Gangam
3 membri
Gambino a scris:
[quote=deealove][quote=Gambino][quote=deealove][quote=Gambino]Chestia cu limita de pret la casa de actiuni,

Nu sunt si nici nu ma cred as. Dar totusi ,atata timp cat faci aluzii de genul asta (ass=cur), nu cred ca esti tu in masura sa vorbesti despre lipsa de respect a altora.
Nu sunt asa vechi pe joc ca unii dintre ce-i ce i-am mai vazut pe aici, pe forum (nu am ani de zile ci doar un an si ceva), dar am destula activitate in joc si minte incat sa pot judeca sau evalua niste treburi. Dupa cum spune-am (dar se pare ca ti-a scapat treaba asta), s-au incercat de-a lungul timpului diferite moduri de joc si pana acum, cel de care vorbe-am eu anterior a dat cele mai bune rezultate.
P.S.: nu ne cunoastem si atata timp cat nu fac anumite presupuneri cu privire la varsta ta, te rog sa te abtii si tu in a-mi presupune varsta.

Ultima dată schimbat cu Darius pe 2013-07-14 7:01 PM.

Gambino16 - 07 | 00:00 

GambinoFamily
6 membri
Dennys1521 a scris:
Stii ce?am postat aici topicul,sa-mi raspunda un admin ,ai vreo parere? pastreazo

Pentru asa ceva ai optiune de mesaj privat. Te deranjeaza comment-urile, nu mai posta la vedere. Trimite mesaj doar celui de la care astepti raspuns.